Fotografia

Poniedziałki 17:00 – 20:00

Chcesz nauczyć się dobrze fotografować? Komponować? selekcjonować materiał zdjęciowy, nauczyć się prawidłowej postprodukcji fotografii? Poznać tajniki oświetlenia światła dziennego i studyjnego? dodatkowo poznać ludzi z pasją i ciekawie spędzić czas? DOŁĄCZ DO NAS, Pracownia Fotografii MDK zaprasza!

Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją fotograficzną pasję i ciekawie spędzać swój czas. Na zajęcia może przyjść każdy: uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci. U nas nie ma ograniczeń wiekowych. Członkowie koła fotograficznego tworzą zespół bardzo zgranych ze sobą ludzi o bardzo różnorodnych predyspozycjach i pasjach. Owocnie realizują swoje pomysły, uprawiając różnorodne techniki fotograficzne.

Oferta zajęć jest urozmaicona i bogata w zajęcia praktyczne w pracowni, w studio fotograficznym, ciekawe warsztaty, nieszablonowe wykłady, plenery, spotkania z młodymi utalentowanymi fotografami, reprezentującymi szerokie spektrum operowania fotograficznym medium. Koło specjalizuje się w fotografii czarno – białej i barwnej. W planach koła jest powrót do tradycyjnej ciemni fotograficznej. Podczas spotkań poruszane są podstawowe zagadnienia medium fotografii. Celem wspólnych spotkań jest poznanie i świadome korzystanie z możliwości jakie dają nam środki wyrazu plastycznego. Uczestnicy zajęć uczą się zasad poprawnego oświetlania fotografowanych obiektów, wyboru odpowiednich kompozycji plastycznych, historii fotografii a przede wszystkich opanowania umiejętności realizacji własnych koncepcji artystycznych. Uczestnicy koła nie zatrzymują się na etapie niedzielnych fotoamatorów – większość rozwija się poszukując nowych tematów, ujęć i technik. Każdy rok szkolny kończy się wystawą prac.

Wakacyjne warsztaty z fotografią w Dzikiej Dolinie – 0