Festiwal Młodych Bajanie „Moje światy – moja wyobraźnia. Pozytywnie patrząc w przyszłość.” KONKURS PLASTYCZNY

Jury w składzie: Malwina Cholewińska, Paweł Nawrot, Krzysztof Głowacki zebrało się dnia 28 stycznia 2020 roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu, przy ulicy Długiej 42 w celu rozstrzygnięcia Ogólnopolski Konkursu Plastycznego „Moje światy – moja wyobraźnia. Pozytywnie patrząc w przyszłość”. Po obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Kategoria 1 prace na płótnie i desce do lat 9 nagrodzono:
1 miejsce Natalia Kopacz, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu,
2 miejsce Krzysztof Witkosz, lat 6, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu.
Wyróżniono:
• Zosia Wyżykowska, lat 8, Prywatna Szkoła Podstawowa w Zgierzu,
• Adrianna Wiktoria Górny, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 1 im. St. Jachimowicza w Bełchatowie,
• Maja Lisiak, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 1 im. St. Jachimowicza w Bełchatowie.

Kategoria 2 rysunek, malarstwo, grafika, pastele suche/mokre do 9 lat nagrodzono:
1 miejsce Wiktoria Grabowska, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
2 miejsce Michał Chrzanowski, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
3 miejsce Zuzia Stelmach, lat 5, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
Wyróżniono:
• Karolina Bartosińska, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Gabriela Muryn, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Lena Pliszka, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Natalia Dąbrowska, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Amelia Linert, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Julia Kołtuniak, lat 6, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku,
• Amelia Dulas, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu,
• Eleonora Balcerak, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Magdalena Mika, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Oliwia Babiak, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Marcin Hałasiewicz, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Amelia Jagiełło, lat 6 Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Szymon Białoszewski, lat 9, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku
• Helena Luterek, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
• Zofia Rosik, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.

Kategoria 1 prace na płótnie i desce do 10 – 15 lat jury nagrodziło jedynie jedną pracę:
1 miejsce Maria Kujawiak, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu.
Wyróżniono:
• Natalia Wojciechowska, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 1 im. St. Jachimowicza w Bełchatowie,
• Kacper Vipski, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 1 im. St. Jachimowicza w Bełchatowie.

Kategoria 2 rysunek, malarstwo, grafika, pastele suche/mokre 10 -15 lat nagrodzono:
1 miejsce Maja Babiak, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
2 miejsce Filip Jagieluk, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
3 miejsce Laura Pelc, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.
Wyróżniono:
• Milena Shleser, lat 13, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie,
• Julia Liszewska, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie,
• Zuzanna Murawska, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze,
• Adam Zimoląg, lat 13, Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Niepokoja w Zgierzu,
• Julia Zimoląg, lat 11, Szkołą Podstawowa nr 4 im. J. Niepokoja w Zgierzu,
• Weronika Fabiańska, lat 11, Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Niepokoja w Zgierzu,
• Pola Fuczek, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
• Artur Rolicz, lat 13, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi.
• Weronika Kwiatkowska, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
• Amelia Sujecka, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu.

Kategoria 1 prace na płótnie i desce powyżej 16 lat nagrodzono:
1 miejsce Dominik Skrzypczyński, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu
2 miejsce Sebastian Dośpiał, lat 18 Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu.
Kategoria 2 rysunek, malarstwo, grafika, pastele suche/mokre powyżej 16 lat jury nie przygnało nagród. Przyznano następujące wyróżnienia:
• Łukasz Kulesza, lat 37, zgłoszenie indywidualne, Bełchatów,
• Szymon Kokoć, lat 17, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie,
• Miriam Koper, lat 18, Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze,
• Urszula Czebotar, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu,
• Oliwia Krusińska, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu,
• Gabriela jarosz, lat 16., Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.

Sponsorem nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Moje światy – moja wyobraźnia. Pozytywnie patrząc w przyszłość” jest Polska Grupa Energetyczna Energia Ciepła S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Zgierzu.

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas koncertu charytatywnego „Dla Moniki”, o którego dokładnym terminie i miejscu poinformujemy w najbliższym czasie.

Regulamin

karta zgłoszenia