ZAKODUJ SIĘ!!!

Przeczytajcie i korzystajcie!!!!

Aktualne terminy warsztatów:
15-19 lipca 2024 r. (warsztat zdalny), 3h dziennie (10:00-13:00)

Nie zdążyłeś? Nic straconego!
Ostatni termin! Czekamy na Ciebie …

Czego się nauczysz?
Tworzenie Stron WWW.
Aplikacje i Gry na Telefon.
Grafika Komputerowa.

Dla kogo?

Ukończyłeś szkołę podstawową: Jesteś gotowy na nową przygodę z technologią.
Dlaczego warto?

Praktyczna Wiedza: Zdobędziesz umiejętności cenione na rynku pracy.
Kreatywne Projekty: Stworzysz projekty do swojego portfolio.
Elastyczność: Ucz się w dowolnym miejscu i czasie.
Zapisz się już teraz!
Formularz rejestracyjny: KODO Łódzkie 2024 Rejestracja
(Jeśli nie wszystkie osoby mają adresy e-mail lub jakby był jakikolwiek problem z rejestracją, proszę o kontakt tel. 786 080 628)
Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj i dołącz do nas!

Warsztaty KODO Łódzkie mają na celu popularyzację wiedzy z zakresu nowych technologii wśród młodzieży z województwa łódzkiego i zachęcenie ich do podnoszenia umiejętności informatycznych.

Do zobaczenia na warsztatach on-line! 🚀

KODOLodzkie #NowoczesneTechnologie #EdukacjaInformatyczna #WarsztatyDlaMłodzieży #Łódzkie2024 #FundacjaDietla #Programowanie #GrafikaKomputerowa #TworzenieGier #AplikacjeMobilne


UWAGA!!!

Nowy termin zajęć wyjazdowych!!!

Już teraz zapraszamy serdecznie chętnych na SIERPNIOWE ZAJĘCIA WYJAZDOWE!!!!!






🌞🪻Z RADOŚCIĄ PREZENTUJEMY🪻🌞

autorów prac plastycznych, wyróżnionych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Bajanie 2023 nagrodą

Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu

Prace na papierze:

Kategoria wiekowa do 9 lat:

1. Bruno Arkusiński

Kategoria wiekowa 10 – 13 lat:

1. Anna Buchynska

2. Gabriela Grodzka

3. Mateusz Szczepaniak

4. Oliwia Bełdowska

5. Nikola Wasiela

6. Martyna Zając

7. Nadia Olczak

8. Pola Olczak

9. Maja Magrecka

10. Adam Krakowski

11. Laura Siemaszkiewicz

12. Maja Owczarczyk

13. Antonina Ciosińska

14. Helena Zawada

15. Michalina Jóźwiak

Prace na płótnie:

Kategoria wiekowa 10-13 lat:

1. Julia Podgajna

2. Martyna Zienterska

GRATULUJEMY!!!



🌷🌷PREZENTUJEMY WYNIKI OBRAD JURY KONKURSU WOKALNEGO MŁODYCH BAJANIE🌷🌷.

🌷 SOLIŚCI

Kategoria 6 – 10 lat

1. ex aequo: Amelia Razumienko / Estera Mielczarek

2. Gabriela Jakubczak

3. ex aequo: Gabriela Babicka / Helena Podleśna

Wyróżnienie: Natalia Gibka

Kategoria 11 – 15 lat

1. Antonina Lewińska

2. Adrianna Walkiewicz

3. Nadia Krzysztofiak

Wyróżnienie: Zofia Gibka

Kategoria powyżej 16 lat

1. Amelia Jaworska

🌷 ZESPOŁY

Kategoria 6 – 10 lat

1. Sposób na nudę

Kategoria 11 – 15 lat

1. Siostry Rogowskie

🖌🪻🖍🌷✏️🪻🖼🌷 Z przyjemnością przekazujemy wszystkim zainteresowanym wyniki obrad jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodych Bajanie 2023 – Świat oczami młodego artysty 4”🖌🪻🖍🌷✏️🪻🖼🌷:

🌷Prace na desce/płótnie

kat. do 9 lat

I miejsce – Oliwia Cholewińska

kat. 10 – 13 lat

I miejsce – Natalia Kopacz

II miejsce – Sofia Kepska

III miejsce – Barbara Łagutko

wyróżnienie – Zuzanna Kocur

Wyróżnienie – Jan Krzemień

🌷Prace na papierze/kartonie

kat. do 9 lat

I miejsce – Lilianna Dydyna

II miejsce – Barbara Szczebiot

III miejsce Lidia Nepelska

wyróżnienie – Grzegorz Sakowski

wyróżnienie – Emilia Hansl

wyróżnienie – Laura Koszarna

wyróżnienie – Agata Górnicka

wyróżnienie Marcel Minorczyk

kat. 10 -13 lat

I miejsce – Laura Gruszecka

II miejsce Weronika Osowska

III miejsce Lena Miśkiewicz

wyróżnienie – Ewa Owczarek

wyróżnienie – Maja Kubera

wyróżnienie – Antonina Ciosińska

wyróżnienie – Szymon Stochaj

wyróżnienie – Patrycja Kabacińska

wyróżnienie – Lena Stec

wyróżnienie – Aleksandra Gambal

wyróżnienie – Amelia Staszewska

wyróżnienie – Jan Szczerbiak

wyróżnienie – Jan Skubisz

wyróżnienie – Alicja Sadowska

wyróżnienie – Helena Ziemiańska

wyróżnienie – Amelia Królikowska

kat. 14 – 24 lata

I miejsce – Anna Staszak

II miejsce – Mateusz Zaborski

III miejsce – Oskar Duda

wyróżnienie – Mariola Łukasik

wyróżnienie – Zuzanna Machoń

wyróżnienie – Ewa Masternak

wyróżnienie – Bartłomiej Bukowski

wyróżnienie – Eleonora Balcerak

wyróżnienie – Wiktoria Jędrzejczyk

GRATULACJE 🌷🌷🌷


Poniżej prezentujemy kolejną porcję prac konkursowych Młodych Bajanie 2023!

Oglądajcie!!! Podziwiajcie!!! Udostępniajcie!!!!

Oto pierwsze prace opublikowane przez nas, które nadesłane zostały w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Młodych Bajanie 2023 „Świat oczami młodego artysty 4” !!

Wkrótce kolejne prace!!!


UWAGA!!!

Sobotnie Warsztaty artystyczne z p. Asią Pietrzak są odwołane do dnia 10 lutego 2024 roku.

Zajęcia Akademia Przedszkolaka oraz Zajęcia rytmiczne prowadzone przez p. Kasię Grzegorzewską
nie odbędą się w dniach 20 i 23 stycznia 2024 roku.


💪Siła głosu 💪❗️❗️❗️❗️

Jesteśmy już po przesłuchaniach w konkursie wokalnym Młodych Bajanie, które odbyły się w PSM Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Zgierzu!!!😃😃😃


🍀🍀🎶🎶🎶ZAPRASZAMY UCZESTNIKÓW

KONKURSU MŁODYCH BAJANIE NA PRZESŁUCHANIA W ŚRODĘ 17 STYCZNIA.

KOLEJNOŚĆ ZGODNIE Z LISTĄ.🎙🎙🎙🍀🍀

Przypominamy, że przesłuchania odbywają się
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zgierzu
przy ulicy Sokołowskiej 4!!!

LISTA-OSOB-NA-PRZESLUCHANIA-KONKURSU-MLODYCH-BAJANIE-1


UWAGA!!! UWAGA!!!

Wydłużyliśmy termin przyjmowania zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Młodych Bajanie 2023 do dnia 15 stycznia 2024 roku!!! Wejdźcie tutaj, aby zapoznać się z regulaminem i pobrać karty zgłoszeń wraz z wymaganymi zgodami.

Jednocześnie przypominamy o zbliżającym się terminie składania prac do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Młodych Bajanie 2024 „Świat oczami młodego artysty 4”.

Po szczegóły zapraszamy tutaj.


Serdecznie zapraszamy na Feryjne zajęcia wyjazdowe z MDK!!!



MŁODYCH BAJANIE 2023

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi długo wyczekiwanej, kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Młodych Bajanie 2023
„Świat oczami młodego artysty 4”.

Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny Młodych Bajanie 2023

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi długo wyczekiwanej, kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Młodych Bajanie 2023.

Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Jednocześnie pragniemy się podzielić z Państwem informacją o objęciem Patronatem Honorowym przez Prezydenta Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Grzegorza Schreibera Marszałka Województwa Łódzkiego!!!



XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu – Family Cup 2023

Już 18 listopada 2023 roku, na pływalni MOSiR znajdującej się przy ulicy Leśmiana 1 w Zgierzu, odbędą się XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu – Family Cup 2023!!!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem tutaj lub poniżej plakatu.

Poniżej zaktualizowany grafik zajęć.


Już jutro ŚWIĘTO LATAWCA!!! Regulamin znajdziecie Państwo tutaj.



UWAGA!!!
Pozostało jeszcze
kilka wolnych miejsc!!!
Na organizowane przez nas w miesiącu sierpniu zajęcia wyjazdowe pozostało jeszcze kilka wolnych!!!
Szczegóły znajdziecie w infografice 😀


Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Wszystkim dzieciom, tym małym i DUŻYM, życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!!!


W związku z dużą ilością wspaniałych prac, które dotarły do naszej placówki postanowiliśmy przyznać dodatkowe nagrody. Poniżej prezentujemy listę laureatów WYRÓŻNIENIA DYREKTORA. Serdecznie gratulujemy i wciąż gorąco zapraszamy na galę Młodych Bajania 14 kwietnia od godziny 17:00. Prosimy o potwierdzenie telefoniczne (537 460 066) lub mailem mdkzgierz@o2.pl

Maja Brewińska 7L „Magiczna plaża” MDK w Zgierzu

Julia Bartnikowska10L „Historia serca” MDK w Lidzbarku Warmińskim

Izabela Jaroszyńska 10L „Dotyk zwierzęcia” Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Laura Gruszecka 10L „Maska” Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Zuzanna Krawczyk 8L „W cyrku” MDK w Biłgoraju

Maja Zajul 10L „Paleta wyobraźni” MDK w Lidzbarku Warmińskim

Dorota Dołba 8L „Słoń” MDK w Biłgoraju

Emilia Burda 9L „Wazon z kwiatami” Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Maja Skrzątek 9L „Różnorodne ręce” Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Gabriela Radawiec 9L „Święta rodzina” MDK w Biłgoraju

Julia Tworek 6L „Marzenie” MDK w Biłgoraju

Nikola Wąsik 10L „Dziewczynka” Szkoła Podstawowa nr 11 w Zgierzu

Marcel Minorczyk 8L „Anioł” Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Martyna Ćwiertnia 24L „Deszczowa ulica” MDK w Rybniku

Julia Racis 14L „Wodny świat” MDK w Rybniku

Bartłomiej Harnasz 22L „Ona” MDK w Rybniku

Bogna Zajac 20L „Koci taniec” MDK w Rybniku

Anna Fojcik 15L „Autoportret” MDK w Rybniku

Michał Lampert 14L „Uliczka” MDK w Rybniku

Wiktoria Szweda 16L „Flecistka” MDK w Rybniku

Emilia Kotas 18L „ Spacer” MDK w Rybniku

Jan Kolucki 16L „Muzyka” MDK w Rybniku

Aleksandra Cendrowicz 16L „Live show” MDK w Zgierzu

Franciszek Litera 20L „Zamek” MDK w Rybniku

Kinga Nowak 22L „Zabawa” MDK w Rybniku

Anna Sędłak 11L „Kot w kapeluszu” MDK w Biłgoraju

Lena Stec 10L „My” MDK w Biłgoraju

Wiktoria Skalska 13L „Smutek” MDK w Lidzbarku Warmińskim

Maja Owczarczyk 10L „Pies” MOK w Zgierzu

Zuzanna Kośmider 12L „Rozkwitnięcie” Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu

Joanna Nowak 12L „Gra w piłkę” Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Antonina Kurowska 11L „Kraków” Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

Agnieszka Krawczyk 11L „Akwarele” Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

Roksana Leszczyńska 13L „Śmierć wisi w powietrzu” Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu

Barbara Łagutko 12L „Świat oczami dziecka” Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

Jagoda Walczak 11L „Portret” Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

Marta Kaleta 12L „Świat oczami dziecka” Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

Liza Lawrenteva 11L „Mona Liza” Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

Aleksandra Grynicka 11L „Autoportret z parasolką” MDK w Rybniku

Karol Lubszczyk 12L „U doktora” MDK w Rybniku

Uwaga, uwaga! Wojciech Grzejszczak laureatem Nagrody Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Młodych Bajanie 2022! Gratulujemy i dziękujemy za głosowanie!

Ogólnopolski Festiwal Plastyczny Młodych Bajanie „Świat oczami młodego artysty III”

Spośród nadesłanych prac jury w składzie:

  • Malwina Cholewińska
  • Michał Arkusiński
  • Dariusz Karwowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII WIEKOWEJ do 9 lat

prace na płótnie/desce: malarstwo, grafika;

I MIEJSCE:

Francesca Roman Kinas

II MIEJSCE:

Bruno Arkusiński

III MIEJSCE:

Natalia Matusiak

W KATEGORII WIEKOWEJ do 9 lat

prace na papierze/kartonie: pastele suche/mokre, rysunek, malarstwo, grafika

I MIEJSCE:

Mateusz Rapacz

II MIEJSCE:

Igor Kolęda

III MIEJSCE:

Karolina Grudziński

WYRÓŻNIENIA:

Antonina Bartosz

Izabela Ziobro

Antonina Gbiorczyk

Wiktoria Rozmus

Kacper Szkurłat

Zuzanna Duszkiewicz

Barbara Szczebiot

Maciej Wronowski

W KATEGORII WIEKOWEJ 10-13 lat

prace na płótnie/desce: malarstwo, grafika;

I MIEJSCE:

Natalia Kopacz

II MIEJSCE:

Natalia Trawkin

III MIEJSCE:

Zuzanna Majchrzak

W KATEGORII WIEKOWEJ 10-13 lat

prace na papierze/kartonie: pastele suche/mokre, rysunek, malarstwo, grafika

I MIEJSCE:

Adrianna Burda

II MIEJSCE:

Małgorzata Dziurok

III MIEJSCE:

Jagoda Walczak

WYRÓŻNIENIA:

Emilia Zasadni

Anna Maszorek

Kalina Płusa

Alicja Psiuk

Lilianna Obszyńska

W KATEGORII WIEKOWEJ 14-24 lat

prace na płótnie/desce: malarstwo, grafika;

WYRÓŻNIENIA:

Zuzanna Majewska

W KATEGORII WIEKOWEJ 14-24 lat

prace na papierze/kartonie: pastele suche/mokre, rysunek, malarstwo, grafika

I MIEJSCE:

Jacek Pala

II MIEJSCE:

Anna Dorobis

III MIEJSCE:

Julia Suchańska

WYRÓŻNIENIA:

Jakub Borkowski

Paweł Kazirod

Antoni Litera

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

Protokół z przesłuchań wokalnych

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA PRZYZNAŁO JURY W SKŁADZIE:

1. Zbigniew Piotrowski – muzyk, kompozytor;

2. Tomasz Ogrodowczyk – wokalista, gitarzysta, autor tekstów.

SOLIŚCI W KATEGORII 6 – 10 LAT

nagrody:

1. Lena Mojecka

2. Emilia Wijas

3. Julia Listopad

wyróżnienie:

Karmen Kowalska

SOLIŚCI W KATEGORII WIEKOWEJ 11 – 15 LAT

nagrody:

1. Maria Chwastek

2. Natalia Kosmowska

3. Martyna Liśkiewicz

wyróżnienia:

Karina Kowalska

Sandra Grabowska

SOLIŚCI W KATEGORII WIEKOWEJ powyżej 16 – 24 LAT

nagrody:

1. Anna Błaszczak

2. Kinga Niebieszczańska

3. Weronika Wiśniewska

3. Zofia Kurowska (ex aequo)

wyróżnienia:

Aleksandra Kostek

Zuzanna Polańska

ZESPOŁY WOKALNE WSZYSTKICH KATEGORII

wyróżnienia:

Duet Hanna i Maria Jakoniuk,

Kwintet My 5,

Mini Max

Zapraszamy do udziału!

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego 21/22 w Młodzieżowym Domu Kultury

Wtorek 10 maja 2022r

Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć z zajęć projektowania mody. Zajęcia charakteryzują się dużą różnorodnością. Uczestnicy stawiali pierwsze kroki szyjąc poszewki na poduszki czy drobne prace okolicznościowe, a także malowane przez siebie torby, czy saszetki i piórniki. Poza szyciem wykonują drobne elementy biżuteryjne, które wzbogacają ubiór, koraliki do ozdabiania projektowanych przez siebie kreacji, a także guziki. Uczestnicy starszej grupy działają między innymi modelując formy ubiorów – bardziej codziennych, jak i artystycznych – na manekinach.

Środa 11 maja 2022r

Wczorajsze warsztaty rysunku i malarstwa dla młodzieży Pani Joanna Sujecka zorganizowała w plenerze. Dzięki wyobraźni i talentowi młodych twórców ogródek przy MDK zyska więcej wyrazu i koloru. To dopiero początek działań artystycznych, które prezentujemy na fotorelacji. Ciąg dalszy nastąpi wkrótce…