Ekipa

Jadwiga Wlaźlińska –dyrektor MDK
Od 1993 r. jest dyrektorem MDK; w ramach godzin dydaktycznych od jedenastu lat koordynuje pracę Centrum Wolontariatu.
Pasjonuje się jazdą na rowerze, podróżami i żeglowaniem. Interesuje się naturą i psychologią człowieka, uwielbia dzieci i zwierzęta. Twierdzi, że należy do grona tych szczęściarzy, którzy kochają swoją pracę.
Z wykształcenia – magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Posiada certyfikaty z zakresu mediacji rodzinnej (jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Porozumienie w Łodzi). Posiada odznakę Przyjaciel Dziecka, Tytuł Honorowy Zasłużony dla Miasta Zgierza, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za Wybitne Osiągnięcia w Pracy Dydaktycznej i Wychowawczej oraz Brązowy Krzyż Zasług
Elżbieta Gorzka – Kmieć
W MDK prowadzi zajęcia grupy teatralnej „Maniek”. Praca jest jej pasją i źródłem fascynacji. Wynika to z możliwości wglądu w metamorfozę i dojrzewanie młodych ludzi. Podziwia ich świeżość myślenia i młodzieńczą bezkompromisowość połączoną z otwartością i entuzjazmem. Ponadto pasjonuje się psychologią, teatrem, tańcem i zielarstwem.
Z wykształcenia – magister geografii, absolwentka Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji przyrodniczej, kurs kwalifikacyjny instruktorów teatralnych i pedagoga szkolnego oraz niezliczoną ilość warsztatów i szkoleń.
Agnieszka Krach
W MDK prowadzi kursy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w ramach wewnętrznego projektu Stowarzyszenia Kameleon: „Wspieramy Talenty”.
Prywatnie mama dwójki małych dzieci. Zafascynowana fotografią artystyczną i kulturalną. Od roku prowadzi blog kulinarny i stale współpracuje z magazynem „Kuchnia” jako fotograf i autor stylizacji potraw.
Z wykształcenia – magister filologii angielskiej w specjalności nauczycielskiej, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Jest nauczycielem mianowanym z 12 letnim doświadczeniem w pracy zarówno w z małymi dziećmi jak i dorosłymi.
Katarzyna Krakowiak
W MDK prowadzi koło fotograficzne, opiekuje się pracownią fotograficzną, a także koordynuje wystawy fotograficzne. Przeprowadza również korekty oraz warsztaty.
Głównie zajmuje się sztuką intermedialną, m.in. instalacją i sztuką książki. Czasami pracuje jako scenograf. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz grupy artystycznej Koła Absolwenta działającego w WSSiP, założonego przy Pracowni Książki Artystycznej i Ilustracji. Prowadzi warsztaty fotograficzne, plastyczne, arteterapeutyczne z dziećmi oraz dorosłymi na terenie całej Polski. Nie wyobraża sobie muzyki i tańca. Największą przyjemność czerpie z współpracy z ciekawymi, pozytywnymi ludźmi.
Z wykształcenia – magister sztuki; absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowanie w Łodzi – kierunek: Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia, Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Zawodowej Łódzkiej Korporacji Oświatowej w Łodzi – studia podyplomowe w zakresie przygotowanie pedagogiczne. Ukończyła Podyplomowy Kurs Arteterapii organizowany przez Polski Instytut Eticksonowski we współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. Obecnie doktorantka PWSFTiT im. L. Schillera w Łódzi – Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjenj.
Strona autorska: www.kzkrakowiak.com
Paweł Niewiadomy
W MDK prowadzi koło keyboardowe. Ponadto komponuje i aranżuje piosenki dla zespołów wokalnych działających w MDK. Poza pracą dydaktyczną gra na instrumentach klawiszowych i akordeonie w zespole cover’owym „Progres”. Lubi czytać książki, od kilku lat uprawia turystykę górską.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Łodzi. W MDK pracuje od 1997 r., zaś od 1989 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi prowadzi klasę akordeonu. W latach 1991 – 2001 pracował w pracowni Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Łodzi na stanowisku wykładowcy. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dotyczących głównie pracy z dziećmi.
Joanna Pietrzak
W MDK prowadzi zajęcia plastyczne w ramach mini przedszkola oraz plastykę dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
W wolnych chwilach lubi usiąść w fotelu z dobrą książką.
Z wykształcenia – magister pedagogiki, absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto ukończyła kurs z zakresu muzyki w przedszkolu wg metody Carla Orffa.
Prowadzi zajęcia w ramach wewnętrznego projektu Stowarzyszenia Kameleon: „Wspieramy Talenty”.
Honorata Robak
W MDK prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, organizuje wystawy plastyczne oraz wspiera organizację różnorodnych imprez.
Większość tzw. wolnego czasu zajmują jej przygotowania do pracy i zupełnie normalne życie rodzinne. Cały czas pracuje nad lepszą organizacją czasu, aby móc wrócić do tego co kocha najbardziej czyli grafiki.
Na jej dobre samopoczucie zdecydowany wpływ aktywność sportowa: aerobik, basen, rower, rolki, spacery…no i kanapa plus dobry film lub książka.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem Pracowni Wklęsłodruku prof. Krzysztofa Wawrzyniaka i Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera oraz absolutorium w Pracowni Biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego i Pracowni Druku Dekoracyjnego prof. Marii Zielińskiej.
Współpracowała z Centrum Edukacyjnym „Delta”, prowadziła własną Pracownię Artystyczną „ROBAK”. Obecnie współpracuje z Ogniskiem Przedszkolnym „Pan Pytalski”, gdzie kontynuuje i rozwija swe nauczycielskie pasje podczas pracy z dziećmi.
Marta Rolicz
W MDK prowadzi Teatr Uliczny Fen-x.
Z wykształcenia – magister sztuki, scenografka i rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Od 2000 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków. Tworzy w zakresie rzeźby, ceramiki, grafiki artystycznej i użytkowej.
Ma w swoim dorobku szereg scenografii teatralnych m.in. scenografię do sztuki wg Jana Wołka „Różowy Wujek”(reż. Waldemar Wolański, TL „Arlekin”), wg Vaclava Ctvrtka „Smok” (reż. Ewa Grzywaczewska, TL „Arlekin”) oraz do „Szewczyka Dratewki” (reż. Aleksandra Gałaj, Waldemar Presia, Teatr „Antrakt” w Łodzi). Ponadto projektowała i wykonywała również lalki i scenografie telewizyjne. Wszystkie dotychczasowe dokonania spotkały się z uznaniem krytyków teatralnych.
Monika Sikora
W MDK prowadzi zajęcia wokalne; opiekuje się zespołami wokalnymi: „Akademia Małolata”, „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza”. Jest autorką tekstów piosenek pięciu płyt wydanych w ramach organizowanego przez MDK Ogólnopolskiego Festiwalu „Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie”.
W 2011 r. została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej. Często zasiada w jury konkursów i festiwali muzycznych.
Miłośniczka muzyki, lubi śpiewać.
Z wykształcenia – magister pedagogiki, absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.
Joanna Sujecka
W MDK prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Specjalistka w zakresie hand make, dekoracji, malarstwa i grafiki.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku – studia podyplomowe z zakresu zajęć technicznych; uczestniczka licznych kursów udoskonalających m.in. z zakresu bajkoterapii.
Katarzyna Szczepańska
W MDK prowadzi zajęcia wokalne i rytmiczne; jest opiekunem zespołów wokalnych: „Akademia Małolata”, „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza”. W 2012 r. została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej. Od 2008 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Kameleon.
Z wykształcenia – magister pedagogiki, absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy.
Małgorzata Szewczyk
Od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W MDK prowadziła zajęcia i warsztaty poświęcone literaturoznawstwu, czytelnictwu, uczeniu się języka polskiego; przez kilka lat była facylitatorką Ekoklubu „ORKA” zrzeszonego w międzynarodowej sieci Ekoklubów oraz zajmowała się organizacją i prowadzeniem zajęć koła medialnego; od 2004 roku czuwa nad pracami redakcyjnymi gazety młodzieżowej Kramadio wydawanej przez MDK.
Jej pasją jest tropienie, poznawanie wartościowej literatury, odnajdującej ślad człowieka pośród jego realnej czy odrealnionej rzeczywistości i poszukiwanie kolejnych metod analizy oraz opisu tejże.
Z wykształcenia – polonistka, dr nauk humanistycznych, ukończyła kursy dla: animatorów społeczno-kulturalnych, facylitatorów ekoklubów, facylitatorów partnerstw lokalnych, Łódzką Szkołę Trenerów.
Katarzyna Żuk
Aktorka Teatru Nowego w Łodzi. W MDK prowadzi warsztaty teatralne. Obecnie tworzy spektakle i uczy gry aktorskiej członków grupy „Ponadwdziękowi”, która powstała po połączeniu grup teatralnych „Wielokropek” i „Poprzecznie Prążkowani”. W swojej pracy dąży do realizacji przedstawień na bazie tekstów istniejących lub autorskich tworzonych wspólnie z zespołem. Oprócz tego, dużą wagę przykłada do opanowywania przez uczestników zajęć technik i umiejętności, które są nie tylko niezbędne do profesjonalnego wykonywania zadań aktorskich, ale również przynoszą wiele korzyści w życiu codziennym (tj. ćwiczenia fizyczne na „otwarcie”, na kontakt z partnerem i przestrzenią sceny, a także ćwiczenia dykcyjne na koncentrację i wspomagające emisję głosu).
Uwielbia uprawiać sport, Jest zapaloną biegaczką, pływa i ćwiczy na siłowni. Ponadto jest stałą bywalczynią planetarium, na bieżąco zgłębia swoją wiedzę o gwiazdach, planetach i zjawiskach astronomicznych. Jednak jej największą pasją są spotkania z drugim człowiekiem – lubi poznawać nowych ludzki, bo dzięki temu zarówno o nich samych jak i o sobie dowiaduje się wielu niezwykłych rzeczy. Na odstresowanie, całkiem amatorsko tworzy kolaże z przedziwnych materiałów np. z muszli, bursztynów, poroży i tkanin. Czasem dzierga na drutach. Uwielbia truskawki.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Ukończyła kurs pedagogiczny z metodyką „Wiedza o kulturze”, dający możliwość nauczania w placówkach oświatowych. Jest również absolwentką kursu rehabilitacji i masażu z elementami medycyny niekonwencjonalnej.

PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI

 

Lucyna Dąbrowska
W MDK – specjalista ds. kadr i płac. W sposób niezwykle wykwalifikowany zajmuje się prowadzeniem spraw pracowniczych. Czuwa nad obsługą sekretariatu, dba o prawidłowy obieg dokumentów w placówce, odbiera telefony, udziela informacji.
Ponadto jest członkiem zarządu Rady Rodziców przy MDK oraz członkiem komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kameleon.
Prywatnie – „kocia mama” i miłośniczka literatury psychologiczno – kryminalnej.
Marcin Jarocki

W MDK – akustyk, konserwator, „złota rączka”. Nagłaśnia i oświetla wszystkie wydarzenia odbywające się w placówce. Ponadto z zamiłowaniem dba o „emdekowską” florę i faunę.
Z wykształcenia – technik logistyk. Posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji dźwięku i oświetlenia imprez masowych, takich jak trasa koncertowa Chopina i Przystanek Woodstock

Marcin Jarocki
W MDK – akustyk, konserwator, „złota rączka”. Nagłaśnia i oświetla wszystkie wydarzenia odbywające się w placówce. Ponadto z zamiłowaniem dba o „emdekowską” florę i faunę.
Z wykształcenia – technik logistyk. Posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji dźwięku i oświetlenia imprez masowych, takich jak trasa koncertowa Chopina i Przystanek Woodstock.Kamila Jędrzejczyk
W MDK – specjalista ds. organizacji imprez i promocji. Odpowiedzialna jest za koordynację imprez odbywających się w ramach Zgierskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich Kameleon oraz pozostałych wydarzeń organizowanych w placówce. Ponadto zajmuje się promocją MDK.
Poza pracą – miłośniczka dobrej książki, zapalona rowerzystka miejska i pasjonatka zdrowego stylu życia.
Z wykształcenia – magister politolog, absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.Dorota Krach
W MDK – kierownik Biura Informacji, konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego -Eurodesk Polska, w ramach którego m.in. prowadzi lekcje europejskie w szkołach. Koordynuje pracę Wolontariuszy Europejskich goszczących w Stowarzyszeniu Kameleon i MDK w ramach programu Młodzież w Działaniu Akcja 2 EVS. Zajmuje się też pozyskiwaniem funduszy na statutową działalność MDK – pisze projekty oraz współpracuje ze sponsorami. Opiekuje się również stażystami i w ramach potrzeb współpracuje przy organizacji imprez oraz promocji placówki.
Z wykształcenia – magister etnologii, absolwentka Wydziału Etnologii Uniwersytetu Łódzkiego (specjalność: Antropologia Społeczna) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi – studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą. Ukończyła również Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny przy Ośrodku Usług Pedagogicznych i Społecznych w Łodzi (ZNP), a także Międzynarodowe Studium Dziennikarskie przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.Bogumiła Łuczak – Filipek
W MDK pracuje na stanowisku księgowej. Do jej zakresu obowiązków należy organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami placówki. Sprawozdania budżetowe, raporty oraz bilans to terminy, które nie są jej obce. Na co dzień utrzymuje zażyłe kontaky z GUSem i ZUSem. Ponadto specjalizuje się w rozliczaniu PITów.
Prywatnie – właścicielka dwóch rasowych „mruczków”, zapalona kinomanka i miłośniczka dobrej książki.Jerzy Nowacki
W MDK pracuje już od 16 lat. Do jego obowiązków należy dbałość o schludny i estetyczny wygląd placówki. To dzięki niemu panuje tu ogólny porządek, a wszystkie pomieszczenia są wysprzątane na wysoki połysk. Ponadto jest pomocny przy robieniu emdekowskich zakupów.