Zespoły wokalne

 

Zespoły wokalne „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” istnieją od 1996 roku. Zajęcia skierowane są do osób w wieku od 6 do 25 lat, lubiących śpiewać i tańczyć, a także występować na scenie. Mają one na celu rozwijanie zdolności wokalnych, naukę systematyczności, odpowiedzialności i współdziałania w grupie, pokonanie stresu i nieśmiałości.
Uczestnicy zajęć uczą się techniki wokalnej, śpiewu wielogłosowego, pracy z mikrofonem, obycia na scenie, ruchu scenicznego do wykonywanych utworów, nowych piosenek. Uczestniczą w nagraniach w profesjonalnym studio, wyjeżdżają na koncerty, konkursy, festiwale i przeglądy, a także uczestniczą w warsztatach wokalnych z najwyższej rangi specjalistami wokalu z Polski np. Grażyną Łobaszewską i Magdą Ptaszyńską.
Do tej pory zespoły nagrały 5 płyt, na których znalazło się 55 premierowych piosenek dla dzieci i młodzieży. Część z nich posłużyła w zorganizowaniu Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie – lata 2004, 2006, 2008, 2010, 2012. Piosenki można posłuchać na Youtubie.
Na swoim koncie zespoły mają niezliczoną ilość zdobytych nagród w konkursach i festiwalach m.in. w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Tańca Konin, Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Różnej ,,Komu Piosenkę, Komu?” w Pabianicach, Koluszkowskim Przeglądzie Muzycznym, Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym ,,Aleksandrowska Wiosna”, Przeglądzie Zespołów Wokalnych w Strykowie, Przeglądzie Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Łodzi, Przeglądzie Piosenki o Łodzi – Łódzkie Skrzydła.
Ponadto wielokrotnie prezentowały się w mediach: TVP 1 w programie Krystyny Kwiatkowskiej „Muzyczna Skakanka” z piosenką tytułową zespołu, a także „Pytaniu na śniadanie”, STVK Centrum, w Radio Emous, Classic, Naszej Telewizji w programie „Wygraj- Wyśpiewaj”. Kilka razy występowały także w TVP Łódź w programie „Hity-Bity” i „Dobry Wieczór”.
Zespoły wielokrotnie prezentowały się w rodzinnym mieście Zgierzu (około 200 razy), a także w Łodzi, w Ozorkowie, w Gdańsku na Międzynarodowym Festiwalu Małego Dominika, w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Ponadto w czerwcu 2005 roku zespół „Sposób na Nudę” gościł z występami w zaprzyjaźnionym mieście Glouchau w Niemczech.

Zajęcia prowadzi Monika Sikora