ŚWIĘTO LATAWCA

 

W sobotę 19 października 2019 roku na terenie Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za osiedlem TBS przy ul. Parzęczewskiej zebrało się blisko 40 pasjonatów napędzanych wiatrem konstrukcji wraz z dopingującymi ich rodzinami i znajomymi. W ten dzień na niebie można było podziwiać wiele różnokolorowych latawców o ciekawych kształtach, które zostały samodzielnie wykonane przez zawodników z pomocą ich rodzin, nauczycieli i znajomych.

Startujący tegorocznych zawodów latawcowych zaprezentowali 26 latawców, w tym 23 latawce płaskie oraz 3 latawce przestrzenne. Po otwarciu zawodów komisja sędziowska w składzie: Joanna Pietrzak, Jerzy Owczarczyk oraz Przewodniczący Dariusz Sujecki, dokonała oceny statycznej latawców, przyznając punkty za oryginalność formy, rozwiązania konstrukcyjne, użyte materiały i zastosowane technologie, a także staranność wykonania i zdobienie. Następnie młodzi modelarze zaprezentowali swoje konstrukcje w locie, a Sędziowie ocenili stabilność ich lotu.

Choć brak wiatru często utrudniał start to i tak zawodnicy świetnie sobie radzili. Wystarczyło dobrze się rozpędzić, złapać odpowiednią wysokość i odnaleźć podmuchy ciepłego jesiennego wiatru, aby utrzymać latawiec w powietrzu.
Wszystkie latawce były pięknie zdobione i miały długie barwne ogony. Widać było, że modelarze i ich rodziny w pracę nad przygotowaniem tak pięknych latawcy włożyli całe serce.

Laureatami w danych kategoriach zostali:

LATAWCE PŁASKIE dzieci do 9 roku życia:
1. Wiktor Marczyński
2. Martyna Gawęda
2. Maria Stępniak
3. Bruno Arkusiński

LATAWCE PŁASKIE dzieci od 10 roku życia:
1. Oliwka Strużyk i Maja Strużyk
2. Wiktor Walika
3. Milena Klemczak

LATAWCE PRZESTRZENNE
1. Basia Bajerska
2. Martyna Borowska i Amelia Borowska
2. podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Ponadto przyznano, aż 14 wyróżnień.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu Aneta Kopacz oraz Pan Wojciech Budziarski Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego wręczyli nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom zawodów.

Dodatkową atrakcją podczas zawodów było malowanie twarzy przez naszą zdolną plastyczkę Joannę Sujecką oraz wolontariuszy. Dzieci ochoczo i cierpliwie ustawiały się w kolejce, by wyjść z niej z barwnymi motylami na buzi, groźnymi piratami czy też maskami w stylu Spidermana. To była dla nich prawdziwa frajda!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Zgierski Pan Bogdan Jarota oraz Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski.

Partnerem imprezy jest Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa reprezentowana przez Prezesa Pana Michała Pierunia.

Patronat medialny nad zawodami objęli TVP 3 ŁÓDŹ, Puls Powiatu, EZG24. Ponadto dziękujemy za reportaż TV CENTRUM.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować SPONSOROM wydarzenia tj. Staroście Zgierskiemu, Prezydentowi Miasta Zgierza, Firmie DREW-SAD USŁUGI STOLARSKIE, Sali zabaw JEŻYK, Radzie Rodziców działającej przy MDK w Zgierzu oraz Stowarzyszeniu Kameleon.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i ich zaangażowanym rodzinom, a także każdemu dopingującemu za pełne emocji zawody.

Wielkie podziękowania dla naszych pracowników i wolontariuszy!
Jesteście wspaniali 🥰🥰🥰

Do zobaczenia za rok!