Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu – Family Cup

19 listopada 2016 odbyły się X Mistrzostwa Polski w pływaniu “Family Cup 2016”, pod honorowym patronatem Starosty Zgierskiego Pana Bogdana Jaroty , Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

W zawodach wzięło udział 186 osób, od przedszkolaka do seniora. Wszyscy uczestnicy walczyli o puchary i miejsca w rankingu, ale przede wszystkim wspaniale się bawili.

Zawodnicy startowali w 21 kategoriach (podział na wiek i płeć). Najmłodsza uczestniczka to trzyletnia Anastazja Żak ze Zgierza, najstarszy zawodnik to 70-letni pan Andrzej Czapliński ze Zgierza (zajął 3 miejsce w swojej kategorii).
Rozegrano także zawody rodzinne, w których udział wzięło 13 rodzin, a zwyciężyła rodzina Głuszcz ze Zgierza.

Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej – o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków, które musiały przepłynąć dystans 12,5 m. Sztafeta rodzinna rozgrywana była na dystansie 4 x 25 m.

Ponadto rozegrano wprowadzoną rok temu nową konkurencję  100 m stylem zmiennym (OPEN kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe). Zawodnicy mieli do przepłynięcia cztery długości basenu stylami: motylkowy, grzbietowy, klasyczny i kraul.

Najlepszy, wśród mężczyzn, był Bartek Sztyler , który osiągnął czas 1:04.490, zaś wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sandra Głuszcz z wynikiem 1:21.11.
Osoby i rodziny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, natomiast pierwszych sześć – dyplomy. Wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce, otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów.

Celem zawodów jest promocja zdrowego sportowego stylu życia wśród Polaków w wieku umożliwiającym uprawianie sportu amatorskiego, traktowanego jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia i utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Mistrzostwa uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski, przewodniczący Rady Miasta Zgierza Pan Radosław Gajda, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zgierza Pan Bartosz Janiszewski oraz Pan Jakub Filipowicz Radny z Rady Miasta Zgierza.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Łódź, Radio Łódź, Puls Powiatu, EZG 24, EZG.info.pl, Wirtualny Zgierz.pl

Nagrody ufundowali:
– Starosta Zgierski Bogdan Jarota
– Prezydenta Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski
– Społeczna Akademia Nauk
– Rossmann
– Fru Fitness
– Drukarnia TOMTEX
– Primavera
– Drogeria Natalia
– Markab
– Dmuchane Atrakcje
– Wydawnictwo Family Cup
– MOSIR w Zgierzu

Dziękujemy serdecznie za pomoc podczas organizacji imprezy oraz w czasie jej trwania naszym niezastąpionym wolontariuszom: Katarzynie Baranowskiej, Magdalenie Sych, Julii Jankowskiej, Markowi Kucińskiemu, oraz wszystkim pracownikom MDK Zgierz, którzy w pocie czoła uwijali się, by wszystko działało sprawnie i na medal.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Family Cup, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon, oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Family Cup – strona organizatora głównego