Festiwal Młodych Bajanie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU WOKALNEGO MŁODYCH BAJANIE 2019

 

KATEGORIA soliści 6-10 lat

I Miejsce – Wiktoria Woźniacka
II Miejsce – Martyna Sujka
III Miejsce – Oliwia Wądołowska
Wyróżnienie – Antonina Lewińska
Wyróżnienie – Aleksandra Grzelak
Wyróżnienie – Maja Wicik

KATEGORIA soliści 11-15 lat

I Miejsce – Sara Majchrzak
II Miejsce – Paulina Dębowska
III Miejsce – Natalia Kawszyn
III Miejsce – Patrycja Kałużna
Wyróżnienie – Amelia Jaworowska
Wyróżnienie – Natalia Wilczek
Wyróżnienie – Zuzanna Matusiak
Wyróżnienie – Lena Raczyńska
Wyróżnienie – Małgorzata Wojciechowska

KATEGORIA soliści powyżej 16 lat

I Miejsce – Wiktoria Kicińska
II Miejsce – Magdalena Stefanowska
III Miejsce – Martyna Zygadło
Wyróżnienie – Jakub Sułtanowski
Wyróżnienie – Aleksandra Wasiak
Wyróżnienie – Wojciech Stefanowski

KATEGORIA ZESPOŁY 6-10

I Miejsce – mŁodzianki
II Miejsce – Zespół wokalny Mała Avista

KATEGORIA ZESPOŁY 11-15

I Miejsce – ARABESKA2
II Miejsce – DUET Julia Ganc i Oliwia Stanisławska
III Miejsce – FANABERIE
Wyróżnienie – DUET Anna Wasińska i Natalia Wilczek

KATEGORIA ZESPOŁY powyżej 16
I Miejsce – Zespół wokalny Talent Kolektyw
Wyróżnienie – Zespół wokalny Avista

GRAND PRIX

Lara Hidane

Gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

 

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych Bajanie”. W tym roku Festiwal odbędzie się w dn. 17 i 18 maja 2019 r. w naszej placówce przy ul. Długiej 42 w Zgierzu. Celem imprezy jest: prezentacja dorobku artystycznego zespołów wokalnych, duetów i solistów, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży oraz przede wszystkim promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Festiwal organizowany przez MDK w Zgierzu ma już wypracowaną markę i jest rozpoznawalny w Polsce. Udział biorą w nim młodzieżowe zespoły muzyczne oraz soliści z najróżniejszych zakątków naszego kraju.
Podczas Festiwalu jury przesłucha solistów i zespoły wokalne. W tym roku konkursowe przesłuchania odbędą się w nieco zmienionej formie. Każdy z solistów i zespołów wykona jedną polskojęzyczną piosenkę. Wykonania będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla występów zespołowych i solowych. Po za nagrodami dla poszczególnych kategorii sędziowie przyznają Grand Prix dla najlepszego wykonania podczas festiwalu. W jury tym razem zasiądą: Ewelina Bień – muzyk, pedagog, specjalista w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek Wychowanie Muzyczne – specjalność prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych), studiów podyplomowych z zakresu Emisji głosu na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych Coaching i mentoring w edukacji w Społecznej Akademii Nauk, jest również dyrektorem artystycznym Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Łodzi, Zbigniew Piotrowski – producent muzyczny, realizator dźwięku, współwłaściciel studia nagraniowego ROBAK w Łodzi oraz Tomasz Ogrodowczyk – muzyk, wokalista i pedagog, wraz z zespołem brał udział w jednej z polskich edycji programu Must be the music.
Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Młodych Bajanie” to nie tylko przesłuchania młodych talentów i ich rywalizacja i nagrody. To również okazja do spotkania i wspólnej pracy nad sowimi umiejętnościami pod okiem doświadczonych muzyków. W tym roku warsztaty dla uczestników w ramach festiwalu poprowadzi Piotr Hajduk!

 

 

REGULAMIN FESTIWALU MŁODYCH WOKALNEGO BAJANIE 2019

ZGODY RODO FESTIWALU WOKALNEGO MŁODYCH BAJANIE 2019