Ekipa


NAUCZYCIELE


 

Aneta Kopacz

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu i nauczyciel dyplomowany języka angielskiego. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie nauczania języka angielskiego oraz Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego o specjalności Amerykanistyka i Mass Media. Ukończyła Podyplomowe Studia Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Podyplomowe Studia Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Łódzkim.
Jej największą pasją są podróże zagraniczne. Zwiedziła wiele krajów Europy, Afryki i Azji.


 

Paweł Niewiadomy

W MDK prowadzi koło keyboardowe. Ponadto komponuje i aranżuje piosenki dla zespołów wokalnych działających w MDK. Poza pracą dydaktyczną gra na instrumentach klawiszowych i akordeonie w zespole cover’owym „Progres”. Lubi czytać książki, od kilku lat uprawia turystykę górską.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Łodzi. W MDK pracuje od 1997 r., zaś od 1989 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi prowadzi klasę akordeonu. W latach 1991 – 2001 pracował w pracowni Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Łodzi na stanowisku wykładowcy. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dotyczących głównie pracy z dziećmi.


 

Marta Rolicz

W MDK prowadzi Teatr Uliczny Fen-x.
Z wykształcenia – magister sztuki, scenografka i rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Od 2000 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków. Tworzy w zakresie rzeźby, ceramiki, grafiki artystycznej i użytkowej.
Ma w swoim dorobku szereg scenografii teatralnych m.in. scenografię do sztuki wg Jana Wołka „Różowy Wujek”(reż. Waldemar Wolański, TL „Arlekin”), wg Vaclava Ctvrtka „Smok” (reż. Ewa Grzywaczewska, TL „Arlekin”) oraz do „Szewczyka Dratewki” (reż. Aleksandra Gałaj, Waldemar Presia, Teatr „Antrakt” w Łodzi). Ponadto projektowała i wykonywała również lalki i scenografie telewizyjne. Wszystkie dotychczasowe dokonania spotkały się z uznaniem krytyków teatralnych.


 

Honorata Robak

W MDK prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, organizuje wystawy plastyczne oraz wspiera organizację różnorodnych imprez.
Większość tzw. wolnego czasu zajmują jej przygotowania do pracy i zupełnie normalne życie rodzinne. Cały czas pracuje nad lepszą organizacją czasu, aby móc wrócić do tego co kocha najbardziej czyli grafiki. Na jej dobre samopoczucie zdecydowany wpływ aktywność sportowa: aerobik, basen, rower, rolki, spacery…no i kanapa plus dobry film lub książka.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem Pracowni Wklęsłodruku prof. Krzysztofa Wawrzyniaka i Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera oraz absolutorium w Pracowni Biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego i Pracowni Druku Dekoracyjnego prof. Marii Zielińskiej.
Współpracowała z Centrum Edukacyjnym „Delta”, prowadziła własną Pracownię Artystyczną „ROBAK”. Obecnie współpracuje z Ogniskiem Przedszkolnym „Pan Pytalski”, gdzie kontynuuje i rozwija swe nauczycielskie pasje podczas pracy z dziećmi.


 

Joanna Sujecka

W MDK prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Specjalistka w zakresie hand make, dekoracji, malarstwa i grafiki.
Z wykształcenia – magister sztuki, absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku – studia podyplomowe z zakresu zajęć technicznych i nauczania wczesnoszkolnego,  uczestniczka licznych kursów udoskonalających m.in. z zakresu bajkoterapii.


 

 

 

 

 

Joanna Pietrzak

W MDK prowadzi warsztaty plastyczne.

 


 

 

 

 

Monika Sikora

W MDK prowadzi zajęcia wokalne; opiekuje się zespołami wokalnymi: „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza”. Jest autorką tekstów piosenek pięciu płyt wydanych w ramach organizowanego przez MDK Ogólnopolskiego Festiwalu „Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie”.
W 2011 r. została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej. Często zasiada w jury konkursów i festiwali muzycznych.
Miłośniczka muzyki, lubi śpiewać.
Z wykształcenia – magister pedagogiki, absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.


 

 

 

 

Anna Stępniak

Anna Stępniak w MDK prowadzi warsztaty plastyczne. Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu i Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Edukacja przez sztukę. Ukończyła też Szkołę Muzyczną w Zgierzu. Większość wolnego czasu poświęca rodzinie i pasji jaką jest muzyka a zwłaszcza gra na flecie poprzecznym i instrumentach klawiszowych oraz dobra książka.


 

 

 

 


Kuba Dudek

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary prof. J. Nalepki. Działalność dydaktyczną prowadzi od 10 lat,  jego uczniowie byli laureatami ogólnopolskich konkursów gitarowych (II Nagroda na Międzywojewódzkim Konkursie Muzyki Polskiej w Kutnie). Aktywnie udziela się jako muzyk koncertujący oraz sesyjny grając w zespołach Solution i Sin Trinity oraz tworząc muzykę do spektakli teatralnych.


Samuel Warpechowski

W MDK prowadzi WARSZTATY TEATRALNE


Katarzyna Grzegorzewska

Prowadzi zajęcia Mini Przedszkola oraz Akademii Przedszkola. Z wykształcenia magister pedagogiki wieku dziecięcego, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu na kierunku pedagogika wieku dziecięcego i plastyka.

Czas wolny najchętniej poświęca rodzinie. Jej zainteresowania to rękodzieło oraz zdrowie.


Agnieszka Milczarek

Prowadzi zajęcia zajęcia taneczne: taniec współczesny i improwizacje, taniec latino, hip-hop oraz taniec jazzowy.


ADMINISTRACJA


Lucyna Dąbrowska

W MDK – specjalista, zajmuje się prowadzeniem spraw pracowniczych. Czuwa nad obsługą sekretariatu, dba o obieg dokumentów w placówce, odbiera telefony, udziela informacji.
Ponadto jest członkiem zarządu Rady Rodziców przy MDK oraz członkiem komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kameleon.
Prywatnie – „kocia mama” i miłośniczka literatury psychologiczno – kryminalnej.


Marta Gajda


Agata Antosiak – Rogalska

Do jej zadań należy przede wszystkim pozyskiwanie funduszy dla MDK poprzez nawiązywanie kontaktów ze sponsorami. Zajmuje się promowaniem imprez oraz realizacją warunków umów sponsorskich. Dzięki wykorzystywaniu mediów społecznościowych w celu promocji zajęć nasza placówka zyskuje nowych i uśmiechniętych uczestników oraz zadowolonych rodziców.


Dariusz Sujecki

Komputery, grafika, design.


Daniel Grabski

Człowiek – orkiestra. Potrafi wszystko. To dzięki niemu nasz budynek nabiera nowego wyglądu. Tynkuje, maluje, gipsuje, przytwierdza i przenosi. Wszystko, czego się dotknie zyskuje. Do tego zawsze chętny do pomocy, ma niezwykły umysł organizacyjny. Śmiało można powiedzieć, że dzięki niemu wszystkie nasze imprezy trzymają się w ryzach.


Ewelina Zielińska – Stołowy

Dba o czystość w naszej placówce. Od rana krząta się jak mróweczka, by wszystkim było przyjemnie spędzać tu czas. Jej promienny uśmiech dopełnia zadania 😉