WIGILIA

Świąteczny czas to moment, w którym wszyscy lubimy dzielić się dobrem. My chcemy Was również do tego zachęcić. Nasze wigilijne spotkanie będzie do tego wspaniałą okazją. Podczas niego Stowarzyszenie Kameleon, działające przy Młodzieżowym Domu Kultury, przeprowadzi zbiórkę publiczną na rehabilitację Jakuba Kiełbasy.
Jakub to młody chłopak, który ma dopiero 27 lat. Był aktywny młodym człowiekiem do czasu, kiedy nagle przeszedł rozległy wylew krwi do mózgu powstały w wyniku pęknięcia krwiaka. Uszkodzona został u Niego duża część prawej półkuli mózgu. Obecnie potrzebuję kosztownej, stałej rehabilitacji. Dzięki niej istniej duża szansa przejęcia zadań uszkodzonej części mózgu przez zdrową półkulę. Umożliwi to Kubie odzyskanie sprawności. Ważny jest jednak czas, lekarze informują, że najważniejsze są pierwsze dwa lata, wtedy mózg najlepiej się regeneruje.
Podczas Wigilii MDK będzie można kupić przedmioty przekazane na cel charytatywny. Darczyńcami są: Starosta Zgierski Bogdan Jarota, Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, Mistrz Polski w kolarstwie zjazdowym  Artur MiśkiewiczMuzeum Miasta ZgierzaStowarzyszenie EZG, Fru Fitness. Na kiermaszu dobroczynnym znaleźć będzie można również, uwaga… piłkę do koszykówki z autografem, jedynego Polaka w NBA Marcina Gortata czy sesja zdjęciowa wykonana przez Lecha Baczyńskiego. Nie tylko VIPy i zgierskie instytucje postanowiły podzielić się dobrem, wśród przedmiotów na charytatywnym kiermaszu znajdą się również stroiki i ozdoby wykonane przez uczniów z Młodzieżowego Domu Kultury.